ANKSIOZNOST
Pri meni je bila stranka, ženska 40+, žena, mama dvema najstnikoma.
Že leta se bori z depresijo, anksioznostjo, fobijami, paničnimi napadi in obsesivno-kompulzivno motnjo. Imela je obdobja, ko se je počutila bolje, a so se njene težave v zadnjih mesecih poglobile.
Pred nekaj meseci ji je umrla babica s katero se je dobro razumela, živeli so v isti hiši.
Ob smrti babice se je soočila z globoko žalostjo in občutkom neresničnosti, ni verjela, da babice ni več tu.
Stranka je v postavitvi družine postavila sebe, babico, globoko žalost, anksioznost in panični napadi.
Žalost, andioznost in panični napadi so gledali za babico.
Stranko sem vprašala Kaj se je zgodilo babici.
Stranka pove, da je bila babica rojena pred drugo vojno. Celo družino so odpeljali v taborišče. Tam se je rodila njena mlajša sestra, ki je zaradi lakote in bolezni v taborišču umrla stara 6 mesecev. Mama od babice je takrat osivela stara dobrih 30 let...Po vojni so se vrnili domov na požgano kmetijo. Bilo je samo delo in delo. Družinski člani so bili kot sence...
To žalost, trpljenje, travmo družine je nosila stranka in tudi strankina mama, ki ima tudi depresijo.
V postavitvi družine je stranka vrnila žalost, jezo svoji mami, babici, prababici in pradedku. Z ljubeznijo je pogledala in sprejela v srce babičino sestro, ki je umrla stara 6 mesecev. V družinskem sistemu je prišlo do pomiritve. V prostoru je nastal sveti mir, spokojnost. Pred tem mirom se lahko samo poklonim s hvaležnostjo in spoštovanjem.
Postavitev družine je metoda s terapevtskim učinkom, ki pomaga prepoznati in razrešiti nezavedne vzorce in travme, ki se prenašajo skozi generacije, dokler se ne razrešijo.
Ustanovitelj te metode, Bert Hellinger, je verjel, da nerazrešene družinske travme vplivajo na naše trenutno življenje. S pomočjo te metode lahko posameznik dobi vpogled v dinamiko svoje družine in odkrije skrite vzroke svojih težav.
Težave, kot so depresija, anksioznost ali občutek izgubljenosti, lahko izvirajo iz težkih travmatičnih dogodkov v preteklosti družine.
Če je v preteklosti prišlo do prezgodnje smrti, izgube ali travme, se lahko ti dogodki nezavedno prenašajo na naslednje generacije. Postavitev družine omogoča, da te travme spoznamo in jih začnemo razreševati.
Skozi proces postavitve družine se razkrijejo skrite dinamike in odnosi, ki vplivajo na posameznikovo življenje.
V procesu postavitve družine se lahko pojavijo močna čustva, kot so žalost, jeza, a na koncu vedno pride do olajšanja, pomiritve... To je znak, da je prišlo do zdravljenja. Stranke na koncu postavitve družine (in kadneje) povedo (tudi moja izkušnja je taka) o občutku notranjega miru, boljšem razumevanju in sprejemanju sebe in izboljšanih odnosih z družinskimi člani.
Če se tudi ti soočaš z dolgotrajnimi čustvenimi težavami ali občutkom, da nosiš breme, ki ni tvoje, je postavitev družine lahko pot do razumevanja in razrešitve teh občutkov.
Ta metoda da priložnost, da pogledaš globlje v svojo družinsko zgodovino in odkriješ vzorce, travme, ki vplivajo na tvoje življenje.